Yazdır

Dünyadaki en büyük frozen yogurt zincirleri

 Dünyadaki en büyük Frozen Yogurt ve Soft dondurma zincirleri

Sevgili girişimciler, frozen yogurt'a  gönül verenler,
Birçoğunuz artık soft dondurma ve frozen yogurt hakkında bilgi sahibi olmaya başladınız.Türkiyede özellikle 2012 senesinde birkaç yabancı işletme, cafe ve birkaç noktada yerli işletmecilerin kendi markaları ile satışına başladığı frozen yogurt, yurt dışında 1 ile 10 makinelik shoplarla tüketici ile buluşuyor.Ciddi yatırım maliyeti gerektiren bu işin geri dönüşüde müthiş hızı oluyor.Türkiyede genelde ucuz makineler veya basit sistem çalışan granita makineleri ile düşük sermaye ile servise sunulan frozen yogurt ürünü ise dünyadaki alışılan tadın tamamen dışında kalıyor.
Büyük zincir mağazaların Türkiyede ki  pazara olan  ilgileri 2013 senesinden itibaren artmış durumdadır. Artık bir çok noktada hızla yayılacağını düşündüğümüz, dünyayı kasıp kavuran soft dondurma ve frozen yogurt çılgınlığını biraz daha derinlemesine inceleyeyim. İşte size dünyadaki büyük zincir mağazalardan örnekler;
Yogenfrüz
1986 yılında, iki genç kardeş Kanada Toronto'da devrimci bir dokunuşla ilk frozen yogurt mağazasını açtı. Harika bir tasarıma sahip olan bu mağazada,olağanüstü karlı bir yıl geçirdiler. Bu sağlıklı tadı çok beğenen tüketiciler ile firma daha da büyüdü.
Bugün, Yogen Fruz dünya çapında 43 ülkede faaliyet gösteren 1400' e yakın mağazası ile, frozen yogurt kategorisinde dünya lideri konumundadır. Yogen Fruz, ITS  Girişimci Dergisi tarafından tanınan ve 500 Franchise arasında 1999 yılında Dünyanın 1 numaralı büyüyen franchise zinciri olarak seçilmiştir

 

Yogoberry

Ae Hong, Marcelo Bae ve Jong Ae Hong tarafından  Brezilyada geleneksel dondurma tadının dışında yeni bir tat  yaratmak için tüm dünyadaki frozen yogurt ürünleri deneyerek az kalorili kendi tariflerini yarattılar. 2007 yılında açıldığından beri, Yogoberry çok başarılı oldu!  Doğal, Yeşil Çaylı  frozen yogurt tadı ve Diyet lezzetleri  taze kesilmiş meyve, fındık, tahıllar, şuruplar ile çeşitlendirdiler.2008 senesinden itibaren  franchise vermeye başlayan firmanın 20 ülkede birçok satış mağazası bulunmaktadır

Chillbox

2011 yılında kurulan ve hızlı bir büyüme ivmesiyle 6 ülke ve 100' ü aşkın franchise'ıyla hizmetveren chillbox, önemli frozen yogurt zincirleri arasında yer almaktadır.Merkezi Yunanistan ve İngilteredir.
2005 yılında ilk mağazası açıldığı günden bu yana, Pinkberry çok ciddi büyüme potansiyeli yakalayan bir işletmedir. Konsepti cafe konsepti olup Amerika da en iyi 20 restorant' tan biri olarak seçilmiştir. Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Asya'da 500' den fazla mağaza ile, Pinkberry her yıl  ulusal ve uluslararası piyasalarda büyümeye devam etmektedir.. Ayrıca firmanın Türkiye, İstanbul'da  7  adet mağazası bulunmaktadır.
TCBY İçinde
TCBY 1981 yılında,  Arkansas'da ülkenin ilk dondurulmuş yoğurt mağazasını açtı. Ertesi sene hemen franchise vermeye başladı. Şu anda sadece Amerika 'da 350 üzeri mağazası var.Konseptlerinde daima 4-8 arası makine bulunuyor.
Menchie Danna & Adam Caldwell tarafından 15 Mayıs 2007 tarihinde Valley Village, Los Angeles, California' da bir banliyö topluluğunda ilk mağazasını açtı.;2008 senesinde franchise vermeye başlayan firma hızlı bir büyüme kaydederek 350 mağazaya ulaşmış durumda .10 senelik projeksiyonlarında mağaza sayılarını 2000 adede çıkarmayı düşünüyorlar.


2007 senesinde Los Angaleste faaliyetine başlayan red mango 190 'dan fazla ülkede yer almakta ve büyümeye devam etmektedir.


2010 senesinde Avusturalyada faaliyetine başlayan firma,ülke genelinde 213 nokrada yer aldıktan sonra genişleyerek ülke sınırlarını aşmış 2013 senesinde 39 ülkede yer almıştır.Yukarıda tanıtılan firmalar,  dünyada büyüme trendi iyi olan frozen yogurt zincirlerinden birkaç tanesidir.Bu zincirlerin çoğunda dünyada frozen yogurt makinesi konusunda kendisini kalitesi ile ispatlamış, "Gelmatic" ve kendini referansları ile ispat etmiş birkaç firmanın makineleri kullanılmaktadır.Türkiyede frozen yogurt kültürünün gelişmesi ve bu zincirlerin artması ile beraber, Türk  tüketicisi de gerçek lezzetlere kavuşmuş olacaktır.

Bu konuda tecrübelerimizi her zaman paylaşmaya hazırız.
Aşağıdaki numaralardan soft dondurma ve frozen yogurt konseptleriniz için size en yakın bölgeye ulaşabilirsiniz.

    SOFT DONDURMA VE FROZEN YOGURT MAKİNELERİ TÜRKİYE DİSTRİBİTÖRÜ
    DOĞUŞ DONDURMA MAKİNELERİ.

    EGE BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
    ONUR MAHALLESİ ZAMBAK SOKAK NO:37/B UĞUR APT. BALÇOVA/İZMİR
    0533 377 04 42
    0533 695 44 43
    Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

    MARMARA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
    Perpa Ticaret Merkezi B Blok Kat:11 No:1994 Okmeydanı Şişli/İstanbul
    0545 377 04 42
    0533 695 44 43

    ADANA,MERSİN ve GÜNEYDOGU ANADOLU BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
    TOROS MAH.PTT CAD.NO:16 CANDAN APT
    A BLOK ÇUKUROVA/ADANA
    0322 999 39 38
    0544 262 07 88
    Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

    GENEL DAĞITIM
    ANKARA ASFALTI,AKALAN KÖYÜ
    KEMALPAŞA/İZMİR

    Gel Matic Italia s.r.l.
    Head Office / Showroom / Production Site
    Via Zanica, 6C
    24050 Grassobbio (BG) - Italy
    Tel. +39 035 525138
    Fax +39 035 4522397

www.softdondurma.biz

www.soft-dondurma.com

www.trio-max.com